Nastavení

Nastavení a bezpečnost

Jestliže jste se právě úspěšně zaregistrovali, mrkněte se na své nastavení účtu. Protože Facebook je celkem otevřenou sítí, tak vaše údaje můžou vidět miliony dalších uživatelů. Pro jakékoliv změny stačí kliknout na tlačítko Účet, které se nachází v pravém horním rohu. Po rozkliknutí dostanete nabídky Upravit možnosti přátel, Nastavení účtu, Nastavení soukromí, Nastavení aplikací, Centrum nápovědy a Odhlášení.

V první záložce Upravit možnosti přátel můžete hledat své přátele z e-mailového adresáře, vyhledat spolužáky či spolupracovníky podle jejich jména či přijmout Návrh apod.

Druhé v pořadí je Nastavení účtu, kde je sedm záložek. V první záložce Nastavení můžete změnit své přihlašovací údaje a základní informace o sobě. V této nabídce je i možnost úplného zrušení účtu.

Záložka Sítě shromažďuje osoby se stejným zájmem, školou, pracovištěm apod.

V záložce Upozornění můžete nastavit o jakých událostech či změnách chcete být informováni e-mailem. Ponechejte si jen důležité změny, jinak vám budou chodit e-maily téměř o každé aktivitě.

Služba Mobile vám nabízí aktivaci Facebooku ve vašem mobilním telefonu.

Pokud se chcete zdokonalit v jiném jazyce, můžete si nastavit jiný jazyk než češtinu a pak si prohlížet Facebook třeba v angličtině.

Předposlední záložkou jsou Platby. Platby vám slouží v případě nákupu virtuálních dárků a k hraní her.

Pokud se zajímáte o reklamy zobrazované Facebookem, dozvíte se o nich více v záložce Reklamy.

Nejdůležitější je z hlediska bezpečnosti záložka Nastavení, kde si můžete upravit zobrazování informací o vás. Jestliže nechcete, aby si vaše údaje prohlížel kdokoliv, pak jděte na SoukromíInformace o profilu. U všech možností pak dejte volbu Pouze přátelé. Tím zabráníte úniku svých osobních dat náhodným návštěvníkům vašeho profilu.

Nabídka Nastavení aplikací vám zobrazí aplikace, které jste použili během posledního měsíce. U těch pak můžete upravit nastavení či se podívat na jejich profil.

Máte snad nějakou otázku, nevíte si s něčím rady, chcete se dozvědět o Facebooku více, nahlédněte do nabídky Centrum nápovědy.