FarmVille

Staň se farmářem

Je hra, jež se stala sociální hrou roku a které propadly miliony nadšených uživatelů Facebooku. FarmVille vás provede cestou farmaření. Naučíte se sázet, sklízet, orat, hnojit, jezdit s traktorem, kombajnem, lítat letadlem, dojit krávy a kozy, sklízet ovocné stromy apod. Hře propadnete v tu chvíli, kdy budete na Facebook chodit v pravidelných intervalech, podle doby sklizně, která s sebou přináší odměnu v podobě penízků (Coins).

Začátek

Na začátku hry máte k dispozici malý pozemek, se kterým nakládáte podle vlastního uvážení. Je na vás co si na záhonky zasadíte. Stačí kliknout na záložku Market a vyberete plodinu, kterou chcete vysázet. Hráči ze začátku často vybírají plodinu podle výsledného zisku s přihlédnutím doby, po kterou plodina zraje. Po vysázení vybrané plodiny čekáte na její dozrání. Dobu růstu uvidíte vždy u textu Harvest in: Pohybuje se od nejkratších 2 hodin až po několik dní. Jakmile sklidíte úrodu, tak okopete jednotlivé záhonky a vše pokračuje nanovo.

Body a peníze

Za každou sklizenou plodinu získáte body, které uvidíte vlevo nahoře. Až jich nasbíráte určitý počet, dostanete se do dalšího levelu a odemknou se vám další plodiny k sázení. Za sklízení nesbíráte jen body, ale i peníze, za které si můžete nakoupit zvířata, ovocné stromy, budovy, ploty či různé dekorace. Můžete získat i papírové peníze (FV Cash), za které můžete nakoupit speciální položky. Tato měna je však velmi omezená a dostáváte ji během hry nebo ji získáte zaplacením kreditů v záložce Add Farm Coins & Cash.

Zvířata a stromy

Ze stromů můžete sbírat ovoce, které dozrává jednou za několik dní. Krávy a kozy dávají mléko, ovce vlnu, slepice vajíčka, králíci srst apod. Že je čas obstarat zvířata, poznáte podle růžové značky nad nimi. Stromy mají uzrálé ovoce.

Dárky

Různé doplňky jako jsou zvířata, stromy, dekorace apod., nemusíte jen nakupovat, můžete je získat jako dárek od svých přátel, kteří také hrají FarmVille. Na oplátku i vy jim můžete poslat nějaké dárky, které najdete v záložce Free Gifts. Získané dárky od přátel musíte potvrdit v žádostech na hlavní straně. Poté najdete ve hře pod ikonkou balíčku.