Mafia Wars

Další internetovou browserovou hrou od společnosti Zynga je Mafia Wars. Staňte se na chvíli mafiánem, který vybuduje svůj klan a ovládne velká virtuální města jako je New York, Moskva, Bangkok či Kuba. Čekají vás zde úkoly, za které budete odměněni penězi a zkušenostmi. V každé z dostupných destinací platí jiná měna, jsou připraveny jiné úkoly a za utržené peníze můžete zakoupit jiné předměty. V této hře zažijete i bojové souboje. K těmto soubojům můžete využít pomoci svých přátel na Facebooku. S nimi pak můžete vytvořit mafiánskou rodinu.

K vykonání práce je potřeba odevzdat energie, kterou získáte po časových intervalech nebo ji lze zakoupit u kmotra. Pokud získáte určitý počet zkušeností, postoupíte o jeden level výše. Takto dočerpáváte energii, zdraví a také obdržíte skill body, které můžete využít k vylepšení svého profilu. Vylepšit lze útok, obranu, zdraví, energii a vytrvalost.

Získané peníze můžete utratit za nemovitosti, zbraně, vozidla, obchody, kasina a kluby, které vám na oplátku přinášejí zisk. Získaný mamon si můžete uložit do banky. Peníze se v ní sice nezhodnocují, ale ochráníte je před oloupením.

Úkoly a práce

Abyste se ve hře posunuli dál a vydělali si peníze musíte plnit úkoly neboli vykonávat práci. Úkoly neplníte fyzický hraním, tedy nějakou akcí, pouze si u jednotlivých prací přečtete a zhodnotíte, kolik energie na úkol spotřebujete, kolik za něj získáte zkušeností a peněz. Podle toho usoudíte, zda úkol vykonáte. Úkoly a práce najdete v nabídce Jobs, která je rozdělena do několik kategorií podle zkušeností vaší postavy. Nepouštějte se do složitých úkolů, začnete nejprve s lehčími, ke kterým je zapotřebí menší množství energie. K některým úkolům je potřeba také speciální vybavení, jež stojí nemalé peníze. Práci provedete kliknutím na tlačítko Do Job. Za splněnou práci získáte nejen zkušenosti a finanční odměnu, ale někdy také překvapení ve formě různých zbraní nebo sošek a jiných sběratelských cenností. Ty můžete využít k získání celé sběratelské kolekce a za ní získat např. lepší útočnost nebo můžete svým splumafiánům zaslat tyto cennosti formou daru.

Jak získat energii

Energie se automaticky postupně po několika hodinách doplňuje. Dále se energie doplní při přechodu do další úrovně. Získat energii můžete také s balíčky Energy pack. Ty vám mohou zaslat přátelé (spolumafiáni). Při použití Energy packu doplní se vám energie dokonce na 125 %. Každý den můžete využít jeden Energy pack a naopak jednou ho zaslat svým kamarádům.

Jak získat peníze

Souboje nechejte raději na později, nejdříve prací získejte lepší zbraně a ochranné pomůcky. Po čase zkuste bojovat v sekci Fight, ve které najdete dostupné soupeře pro boj. Souboj spustíte tlačítkem Attack. Svůj majetek objevíte v sekci Inventory. Inventář je rozdělen na tři kategorie Zbraně, Brnění a Vozidla. Snadno vydělané peníze jsou v nemovitostech (Properties). U jednotlivých budov je tlačítko Buid, kterým budovu vystavíte. Vylepšení budovy provedete tlačítkem Upgrade.