Registrace

Jak se zaregistrovat na FACEBOOK

Vaším prvním krokem jak se stát uživatelem facebooku je registrace. Do políček vyplňte vaše údaje – jméno, příjmení, e-mail, datum narození. Aby se nemohl za vás někdo jiný přihlásit, je nutné zadat přihlašovací heslo a pro správnost ho ve stejném znění napsat ještě jednou.

Po vyplnění těchto údajů můžete pokračovat dále. Dostanete se k bezpečnostní kontrole. Tou jsou anglická slova v textu. Po správném opsání můžete pokračovat dál. Jestliže se vám stane, že slova nemůžete přečíst, zkuste si kontrolní kód přehrát nebo zkusit jiné slovo.

Krok 1

Podle e-mailu vám systém vygeneruje jednoho přítele, kterého máte ve svém adresáři v e-mailové poště. Pokud ho toužíte mít mezi přáteli na facebooku, můžete ho požádat o přátelství a pak čekáte na vyjádření druhé strany. Jestli vám dotyčný není blízký, zvolte možnost ignorovat.

Krok 2

V případě, že jste dali ignorovat, jste odkázáni na svůj e-mail, jež jste zadali v úvodu. Do vašeho e-mailu se přesunete zadáním hesla do políčka jménem HESLO K E-MAILU. Pak kliknete na NAJÍT PŘÍTELE a importujete si seznam svých přátel přímo z vaší e-mailové pošty. (Jestliže máte více e-mailů, stačí vyplnit jiný a zadat jeho příslušné heslo).

Krok 3

Ve třetím kroce si můžete zadat doplňující informace o profilu. Tyto informace vám pomohou k hledání vašich přátel.

Střední škola – rok ukončení

Vysoká škola – rok ukončení

Společnost/firma

Čím více informací o sobě uvedete, tím vás vaši přátelé rychleji poznají mezi ostatními uživateli.

Krok 4

Ve čtvrtém kroku si můžete nahrát svou profilovou fotku. Pokud máte fotku v počítači, stačí ji jen nahrát ze složky, kde se vaše fotka nachází. Nebo si ji můžete vytvořit pomocí webkamery. Pak dáte jen uložit a můžete pokračovat.

Poté se můžete po facebooku libovolně pohybovat a zjišťovat, co tato sociální síť umí. Popřípadě si můžete změnit svůj profil nebo si přidat fotky.

Závěr

Na váš e-mail jsou zaslány informace o jednotlivých krocích. Ve zprávě bude odkaz, na který můžete kliknout nebo klikněte na dokončit přihlášení. Poté je váš účet vytvořen. Odteď můžete sdílet informace se svými přáteli.

V každém vyplněném a potvrzeném kroku dostanete návrhy na možné přátele. Jak je to možné? Zadáním e-mailu, vyplněním školy, kde jste studovali, společnosti, ve které pracujete apod. Server podle těchto informací vyhledá potencionální lidi, které znáte nebo by mohli být vašimi přáteli.