Seznamy přátel

Seznam přátel

Vytvoření seznamu nemusí být zbytečnou funkcí, pokud ji znáte a umíte ji využívat. Seznam přátel vám umožní vybrat si skupinu přátel, kteří mohou mít něco společného (rodina, zájmy, spolužáci, spolek apod.). Kompletní seznam lze pak používat pro poslání interní zprávy, poslání pozvánky, nastavení soukromí, sledování určitého okruhu přátel, nastavení pro chat, zviditelnění, rozesílání aplikací atd. Výhodou je také nastavení viditelnosti vašich příspěvků na Facebooku. Pokud nechcete ,aby určitá skupina lidí viděla vaše příspěvky, dáte skrýt. Stejně tak můžete vytvořit fotogalerii, kterou omezíte na určitou skupinu lidí. Všech vašich sto padesát přátel nemusí vidět vaše rodinné oslavy a třídní fotografie. Rodiče nemusí zase objevit, co jejich drahé dítě dělá po večerech, proto fotografie z akcí dáme pro rodiče skrýt.

Do seznamu můžete přidávat i Stránky, takže lze vytvářet specifické seznamy pouze se stránkami, které můžete rozdělit podle významu nebo zaměření. Seznam vám umožní sledovat příspěvky určitých stránek.

Přehlednost seznamů lze využít také k přidávání a odebírání přátel. U jednotlivých přátel je možno zobrazit, ve kterém seznamu se nacházejí a změnu provedete pouze odkliknutím.

Jak jej vytvořit

Klikneme na Účet vpravo nahoře a vybereme možnost Upravit možnosti přátel. Na stránce se objeví přátelé podle výběru (Všichni přátelé, Naposledy aktivní, Nedávno přidaní) a vpravo vidíme tlačítko Vytvořit seznam, které nám otevře všechny naše přátele, kde označíme jen ty vybrané a seznam pojmenujeme.

One Response

  1. milan švub Says:

    dobrý večer mám dotaz jak udělat společné přátele ma facebook děkiji za odpověd.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.