Zabezpečení HTTPS

Není to tak dlouho, co Facebook zvýšil své zabezpečení, protože měl velké potíže se zachováním zabezpečení uživatelských účtů svých klientů. Jednou z variant lepšího zabezpečení je komunikace pomocí protokolu HTTPS.

HTTPS je v informatice nadstavba síťového protokolu HTTP, která umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před odposloucháváním, podvržením dat a umožňuje též ověřit identitu protistrany. HTTPS používá protokol HTTP, přičemž přenášená data jsou šifrována pomocí SSL nebo TLS a standardní port na straně serveru je 443. Více informací o HTTPS se dozvíte na wikipedii.

HTTPS znemožňuje například kradení identity na Facebooku, znemožňuje například odposlouchávání komunikace mezi počítačem a Facebookem.

S HTTPS se běžně setkáte například v bankovních transakcích nebo při internetovém vyplňování formulářů s citlivými osobními údaji.

Kde toto zabezpečení najdete?

Toto nastavení musíte aktivovat ve svém facebookovém profilu.

Klikněte na hlavní nabídku Účet a vyberte ze seznamu Nastavení účtu, záložka Natavení obsahuje možnost Zabezpečení účtu, kde můžete zvýšit své zabezpečení.

One Response

  1. František Says:

    proč se musí Https zobrazovat, proč nemůže být utajené,zobrazovat jen v ohrožení.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.